Film krótkometrażowy: Warsaw Short Framing

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: Broadway

W programie:
Ogólne warunki handlowe, reż. Amelie Befeldt (Niemcy) 20’
Fritz od lat prowadzi małe gospodarstwo i pomimo zmian rynkowych nie chce nic zmieniać. Amelie, jego córka, wpada na pomysł, by zacząć zarabiać na sprzedaży krótkich materiałów wideo ze wsi. Pomimo oporu ojca wprowadza swój plan w czyn.

Falochron, reż. Eloy Domínguez Serén (Hiszpania) 27’
Santi jest nastoletnim ojcem mieszkającym w małym nadmorskim miasteczku. W dzień pracuje jako rybak, a nocami przemyca owoce morza. Podczas gdy jego dziewczyna Lucia sama opiekuje się dzieckiem, Santi, nieobecny i przytłoczony odpowiedzialnością, szuka schronienia i odkupienia w morzu.

Abu Adnan, reż. Sylvia Le Fanu (Dania) 25’
Sayid, lekarz z Syrii, otrzymuje prawo stałego pobytu w Danii i wraz ze swoim synem Adnanem rozpoczyna życie na prowincji. Obaj będą musieli nie tylko nauczyć się nowego języka, ale też znaleźć swoje miejsce w lokalnej społeczności.

Pobłogosław mnie, ojcze, reż. Boubkar Benzabat (Francja) 12’
Starszy mężczyzna chce wyznać młodemu księdzu swój grzech. Spowiedź okaże się bardziej wymagająca niż zakładał…

Łączny czas trwania: ok. 85 min

Po seansie zapraszamy na dyskusję.
Dołączcie do nas!

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Czerwiec 2023

15

 czw

 19:00

Warszawa

Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki

dostępne bilety: 210

kup bilet