Warsaw Short Framing w czerwcu w DK Kadr

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami porozmawiamy o wyjazdach.

W programie:
W budowie, reż. Doğan Belge (Turcja) 13’ (13+)
Haci przyjechał do Stambułu w poszukiwaniu pracy. Choć początkowo szło mu dobrze, po dwóch latach budowa, na której pracował, została wstrzymana. Haci nie ma już pieniędzy, które mógłby wysyłać do rodziny. Mimo tego nie wyjeżdża…

Wyjazd, reż. Xaver Xylophon (Niemcy) 20’ (16+)
Julius cierpi na bezsenność. Żeby oczyścić umysł, postanawia opuścić Berlin na swoim motocyklu. Jednak wciąż coś nie pozwala mu wyjechać.

Yo, Diablo, reż. Balthazar Klarwein (Hiszpania) 21’ (18+)
Joey pracuje jako kelner obsługujący hedonistyczną społeczność wczasowiczów w małym śródziemnomorskim raju. Nie jest jasne, czy skrajność ich zachowań wynika z faktu, że lato dobiega końca, czy z tego, że to ich ostatnie lato.

Lipiec 96’, reż. Michele Jacob (Francja) 25’ (16+)
Lipiec 1996, plaża, morze, słońce. 10-letnia Sophie spędza wakacje z matką i kuzynką Laurence. Sophie chce się bawić, ale Laurence czuje się już dorosła. Ich wspólne wakacje będą wyjątkowe.

Łączny czas trwania: ok. 85 min

Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 7 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń