Zadziwiający kot Maurycy - dzień otwarty w DK Kadr. Film dla dzieci (7+)

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

„Zadziwiający kot Maurycy” to pierwszy animowany film fabularny oparty na twórczości kultowego pisarza – Terry’ego Pratchetta, którego legendarny cykl „Świat Dysku” sprzedał się w liczbie przeszło 70 milionach egzemplarzy i znajduje się na liście stu najlepiej sprzedających się serii literackich w historii.

Kot Maurycy obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Wszystko zaczyna się, kiedy wesoła szajka trafia do miasteczka, w którym ktoś inny próbuje wcielić w życie własny niecny szwindel. Czy Maurycy i spółka, wspierani przez córkę burmistrza – Melissę, zdołają odkryć, kto za tym wszystkim stoi i uratować mieszkańców, zanim będzie za późno?

Reżyseria: Toby Genkel
Scenariusz: Terry Rossio
Gatunek: Animacja, Familijny
Produkcja: Niemcy, Wielka Brytania
Czas trwania: 93 minuty
Kategoria wiekowa: 7+

Kochani widzowie, tuż przed seansem filmowym dla dzieci zapraszamy na pokaz premierowy animacji poklatkowych stworzonych przez uczestników warsztatów w ramach projektu „Tajemnice Mordoru … i okolic”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Patronat honorowy nad projektem objął: Burmistrz Dzielnicy Mokotów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Wrzesień 2024

08 .09

 niedziela

 15:30

Warszawa

Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki

dostępne bilety: 57

kup bilet