• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

450 KILO MARZEŃ 9.12

 Warszawa

 Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki
 ul. Rzymowskiego 32

 parter

 Nazwa sektora

 09.12.2021

 19:00

 152

 Ilość wolnych biletów

Film pt.„450 KILO MARZEŃ” autorstwa Barbary Bossak-Herbst pozwala zajrzeć w kulisy miasteczka wyścigowego na Torze Służewiec w Warszawie. Pokryty graffiti mur między Ursynowem i Mokotowem skrywa nie tylko hipodrom, ale także rozległy całoroczny ośrodek mieszkalno-treningowy. Tory Wyścigów Konnych w okresie PRL-u funkcjonowały jako państwowy zakład pracy. Dziś, obok sprywatyzowanych stajni, nadal zamieszkuje tu odizolowana od życia stolicy społeczność sąsiedzko-zawodowa. Rytm życia wyznacza w miasteczku wyścigowym trening koni.

Jesienią właściciele przywożą na Służewiec młode konie zwane roczniakami. W dwóch stajniach widz poznaje nowe konie – Diego i Prio. Dokument opowiada o codziennej pracy, marzeniach oraz troskach ludzi związanych z dwiema stajniami. Pozwala przyjrzeć się relacjom międzyludzkim i międzygatunkowym oraz celom i wartościom, które organizują życie za służewieckim murem. Na szerszym poziomie ukazuje historię społeczną Toru Służewiec.

Zdjęcia do filmu były realizowane przez rok (2016/2017) we współpracy ze stajniami wyścigowymi Traf oraz MK Racing. Dokument jest przykładem filmowej etnografii, która powstała w ramach projektu badawczego z zakresu nauk społecznego. Do jego rezultatów należy także monografia autorstwa Barbary Bossak-Herbst pt. „Warszawska enklawa. Świat wyścigów konnych na Służewcu”, która ukazała się w 2020 roku.

Dokument pozwala zajrzeć w kulisy miasteczka wyścigowego na Torze Służewiec w Warszawie. Opowiada o codziennej pracy, marzeniach oraz troskach ludzi związanych z dwiema staj

Rozwiń