Warszawa

 Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki
 ul. Rzymowskiego 32

 21.04.2022

 19:00
 

Kwietniowy pokaz Warsaw Short Framing będzie wyjątkowy. Spotkamy się po raz setny! Zaczęliśmy w lutym 2015 roku i od tamtej pory obejrzeliśmy wspólnie ponad 430 filmów! Widzowie Warsaw Short Framing to niesamowita społeczność, która kocha kino i dyskusje. Przez 7 lat przeprowadziliśmy wiele niezapomnianych rozmów, w których często pojawiały się odwołania do konkretnych filmów. Przypomnimy trzy tytuły, które wywołały najgorętsze dyskusje i na długo zostały w pamięci widzów. Zaprezentujemy też, wyróżniony przez jury Lubelskiego Festiwalu Filmowego, osadzony w przedwojennych realiach Ukrainy film „Dopóki jeszcze żyjemy” portretujący środowisko młodych ludzi postawionych przed koniecznością dokonywania trudnych wyborów. Odwiedzą nas również specjalni goście.

Po seansie tradycyjnie zapraszamy na dyskusję publiczności. Dołączcie do nas!

W programie:

Nelly, reż. Chris Raiber (Austria) 17’
Przez zaśnieżoną drogę przebija się tajemniczy samochód. Za kierownicą siedzi 13-letnia Nelly, która chce wrócić do domu. Czy jej się to uda?

Similo, reż. Bruno Zacarias, MacGregor (Hiszpania) 22’
Jest 2065 rok. Ciro przybywa do prywatnego miasta na Antarktyce, do którego przeniosła się ludzkość. Czy przypomni sobie, co łączyło go z wciąż zakochaną w nim Hebe?

Baśń o mieszkańcach ściany, reż. Andrej Boka (Serbia) 16’
Opowieść o walce na śmierć i życie. Stronami wojny są… okna i drzwi.

Dopóki jeszcze żyjemy, reż. Joanne Rakotoarisoa (Francja) 29’
Grupka młodych Ukraińców spędza ostatnią wspólną noc, dzieląc się marzeniami o przyszłość. Jeden z nich musi podjąć ważną decyzję przed wschodem słońca: zgłosić się do wojskowej komendy uzupełnień czy uciekać z kraju?

CZYTAJ WIĘCEJ