• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

SŁUCHANIE Z GÓRY - spacer dźwiękowy po Służewcu

 Warszawa

 Sala kameralna - Marzyciel 007, piętro 0 DK Kadr - wejściówki
 ul. Rzymowskiego 32

 18.06.2022

 14:00

 Ceny biletów

 0 zł

Spacery dźwiękowe są okazją do wspólnego poznawania przestrzeni za pomocą ucha. Na co dzień często traktujemy po macoszemu zmysł słuchu, a szkoda! Dźwięk pozwala nam "spojrzeć" na świat w zupełnie nowy sposób. Spacery dźwiękowe są też zawsze okazją do spróbowania różnych eksperymentalnych sposobów słuchania, nauczenia się słuchowej uważności na brzmienia otaczającego nas środowiska.

Tym razem porwiemy się na coś zupełnie nowego – bo czy da się słuchać okolicy z lotu ptaka? (Może jerzyka?) Czy z góry słychać inaczej? Czemu mamy punkty widokowe, a nie tworzymy punktów nasłuchowych? Może i jest po temu wiele obiektywnych przyczyn, ale i tak spróbujemy wznieść się uszami wysoko nad poziom chodnika. Może dowiemy się w ten sposób czegoś nowego. A może będzie to spektakularna porażka, o której żywo podyskutujemy!

Uwaga, ze względu na planowany przebieg trasy warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Prowadzący sam walczy ze swoim lękiem wysokości, ale warsztatom może pod tym względem towarzyszyć lekki dyskomfort. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Do zobaczenia!

Krzysztof Marciniak – warszawski muzykolog, krytyk, ekolog akustyczny. Członek kolektywu redakcyjnego magazynu o muzyce współczesnej „Glissando”. Czynnie marzy o strojeniu świata.

Zapisy:
m.grabarski@dkkadr.waw.pl

Działanie realizujemy w ramach projektu "Podwórko" finansowanego z Funduszu Edukacji Kulturalnej m. st. Warszawy.

Rozwiń