Warszawa

 Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki
 ul. Rzymowskiego 32

 23.03.2023

 19:00
 

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

W programie:
Dystans, reż. Fernando Lorenzana (Hiszpania) 18’
Dwie nastolatki wybierają się na wycieczkę rowerową. Pozornie beztroska podróż z czasem staje się dla nich coraz trudniejsza.

Ostatni występ, reż. Irem Çoban (Turcja) 22’
Eda jest performerką zaangażowaną w obronę praw kobiet. Do najnowszego występu angażuje krawcową Aysel, która nie podziela jej poglądów. Czy kobiety zdołają przezwyciężyć wzajemne uprzedzenia?

Il Vespista, reż. Francesco Crivaro (Estonia) 25’
Giorgio znalazł drugi dom na Bali. Spędza tam czas, pijąc whisky, flirtując z turystkami i udając, że pisze powieść. Wayan jest zadłużonym u lokalnego gangstera kelnerem, który próbuje znaleźć wyjście z beznadziejnej sytuacji. Giorgio postanawia mu pomóc.

Guy, reż. Lorenz Piehl (Niemcy) 22’
Guy jest utalentowanym muzykiem, który marzy o karierze gwiazdy rocka. Pewnego dnia spotyka kogoś, kto składa mu niecodzienną propozycję?

Łączny czas trwania: ok. 90 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ WIĘCEJ