Warszawa

 Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki
 ul. Rzymowskiego 32

 12.09.2024

 19:00
 

sala: Broadway
wstęp: wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

W programie:
Dajla: Kino i zapomnienie, reż. Arturo Dueñas Herrero (Hiszpania) 15’, 12+
45 lat temu w Algierii powstała Dajla – obóz dla uchodźców Sahrawi. Choć niewiele osób o nim pamięta, wciąż żyją w nim ludzie. Codzienną rutynę mieszkańców obozu przełamuje doroczny festiwal filmowy FiSahara.

Projektor, reż. Hasan Najmabadi (Iran) 17’, 13+
Sześciu nastoletnich chłopców mieszkających z dala od cywilizacji ciężko pracuje, żeby zebrać pieniądze na wypożyczenie ulubionych filmów od obwoźnego handlarza.

81 metrów, reż. Janis Abele (Łotwa) 14’, 13+
Wiosna 2021. Kinofil podróżuje po ostatnich ocalałych kinach na Łotwie. Otwierając drzwi, szuka oznak życia.

Przed ekranem, reż. Semih Korhan Güner (Niemcy) 26’, 15+
Srebrny ekran jest oknem na świat, ale podgląd z kamer monitoringu to właściwie kino. Jannik jest kinooperatorem. Podczas swoich zmian używa monitoringu, żeby mieć oko na widzów. Ale tak naprawdę wolałby zobaczyć siebie na dużym ekranie.

Voice Over, reż. Martín Rosete (Hiszpania) 10’, 15+
Co mogłoby się stać, gdyby narrator przejął kontrolę nad tym, co za chwilę wydarzy się w filmie?

Łączny czas trwania: ok. 85 min

Po seansie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 7 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybierz sektor z planu sali