• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Gruzja – kocham, lubię, szanuje …

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Prelegentka: Dorota Bronikowska

Dorota Bronikowska, autorka bloga AlePieknySwiat.pl zabierze nas do Gruzji.

Kraju, który pokochała od pierwszego spojrzenia, do którego wraca turystycznie i z grupami jako przewodnik. Zabierze nas w swoje ulubione miejsca, opowie związane z nimi historie, których nie przeczytacie w przewodnikach. Dorota wysłuchała ich, podczas spotkań i wielogodzinnych rozmów podczas supr, czyli uczt gruzińskich.

W trakcie wyjazdu odwiedzimy między innymi: Szatili, Muco, Chiaturę, Tbilisi, Wardzię, Kaniony Okatse i Martvili oraz oczywiście Cmindę Samebę.

Z daleka zobaczysz jedno zhati, czyli święte miejsce, a osoby o silnych nerwach zajrzą do sklepu…

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-01-31 18:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 0 brak biletów

Jordania

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Prelegentka: Ewa Siwiecka

Jordania – ślady bogatej historii iwygląd współczesny, choć niezawsze nowoczesny.

Skomplikowane dzieje terenu leżącego na wschód od Morza Martwego możemy poznać po budowlach, które przetrwały setki lat: wykuta w skale Petra, rzymskie miasta, arabskie i krzyżackie zamki. Gdy nałożymy na to piękny i dziki krajobraz wybrzeża Morza Martwego oraz niegościnnych gór i marsjańskiej pustyni Wadi Rum, otrzymamy obraz kraju, który zaskakuje i fascynuje. A przecież nie można zapomnieć o gościnnych, barwnych ludziach, zamieszkujących Jordanię.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-14 18:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 0 brak biletów

Kostaryka – w krainie ary i tukana

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Prelegent: Marek Łasisz

Podczas spotkania wyruszymy do jednego z najciekawszych krajów Ameryki Środkowej. Spotkamy się z cudowną, zjawiskową przyrodą, będziemy przemierzać rezerwaty przyrody spotykając liczne zwierzęta, poznamy lokalnych mieszkańców i kolorowe rękodzieło. Wstąpimy do miejscowych restauracji i poznamy miejscowe przysmaki dowiadując się, co wegetarianin może zjeść i wypić w Kostaryce, a będą to między innymi frytki z manioku i sok z owocu guanabany, nie wspominając o wspaniałej, oryginalnie parzonej kawie.

Podczas wyprawy zajrzymy dostolicy – San Jose, gdzie klimat przypomina wieczną wiosnę. Odwiedzimy miasteczko rękodzielników Sarchi, będziemy szukać zagubionych w lesie deszczowym niebieskich wodospadów. Pojedziemy w góry, będziemy wędrować po zawieszonych wśród koron drzew mostów linowych, podziwiając unikalny las mglisty i porastające go niezwykłe rośliny, między innymi paprocie wielkości drzew, spotkamy tam także słynnego, bardzo rzadkiego ptaka kwezala, który swoim pięknem kusił już starożytnych mieszkańców tych ziem, którzy używali jego pięknych piór jako ozdób.

Zobaczymy niezwykły krajobraz wokół wulkanu Arenal, który do dziś jest najbardziej aktywnym wulkanem Kostaryki, odwiedzimy jezioro utworzone przezostatnią wielką erupcję w roku 1968. Zajrzymy na plantację bananów, a potem ruszymy zwiedzać wybrzeże Morza Karaibskiego, gdzie spotkamy się z piękną przyrodą i licznymi zwierzętami zamieszkującymi park Cahuita, takimi jak małpy kapucynki i wyjce, gigantyczne motyle, węże i szopy pracze.

Udamy się także na drugie wybrzeże Kostaryki, nad Ocean Spokojny, gdzie na półwyspie Osa odwiedzimy miasteczko Puerto Jimenez, gdzie dosłownie na wyciagnięcie ręki możemy spotkać papugi ary, a legwany przypominające przedpotopowe stwory chadzają swobodnie pochodnikach. Udamy się dalej, wgłąb najbardziej niedostępnych rejonów Kostaryki, gdzie dotrzemy do unikalnego w skali świata Parku Corcovado, gdzie do naszych czasów przetrwała pierwotna dżungla. Razem z lokalnym przewodnikiem ruszymy w głąb tropikalnej puszczy, aby podziwiać niezwykłe drzewa i rośliny oraz spotkać się z licznymi zwierzętami takimi jak tukany, papugi ary, ostronosy, małpy, nietoperze, kolibry, czywielkie gryzonie zwane aguti.

Nasza wirtualna wyprawa będzie ilustrowana oryginalnymi fotografiami i filmami wykonanymi podczas samodzielnie zorganizowanych wypraw z lat 2014 i 2022. Slajdom towarzyszyć będzie ciekawa, energiczna opowieść. Prelekcja będzie zawierała rady dla podróżnych i informacje praktyczne.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-08 18:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 0 brak biletów

Przez Iran

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Prelegent: Tomasz Tułak

Przygotowania do pierwszej wyprawy do Iranu zajęły mi kilka miesięcy. Wreszcie się udało! Dojechaliśmy do granicy przez Armenię, a dalej do Tebrizu – stolicy prowincji Azerbejdżan Wschodni. Tam zaczęła się nasza przygoda z Iranem.

Podczas spotkania usłyszymy o:
– słynnej irańskiej gościnności
– Teheranie – mieście zabytków iwielu atrakcji, jak np. najcenniejsza kolekcja klejnotów na świecie
– mieście Qom – celu pielgrzymek szyitów z monumentalnym sanktuarium
– Kaszanie – starodawnym mieście na krawędzi pustyni z pięknymi pałacami
– Ishafanie. Persowie mówią, że to połowa świata, aja, że słynie chyba ze wszystkiego. Z najpiękniejszych meczetów, bazarów, łaźni, pałaców, zabytkowych mostów, karawanserajów
– zaratusztrianizmie – kulcie ognia, wieżach ciszy
– Aszurze – wielkich procesjach na cześć męczenników szyickich
– Jazdzie – największym na świecie mieście z cegły suszonej
– Persepolis – jednych z najlepiej zachowanych i najważniejszych ruin Bliskiego Wschodu
– Shirazie – mieście poetów, którego historia sięga tysięcy lat
– pustyni, oazach, karawanserajach na pustyni

Będzie wiele więcej obardziej i mniej znanych miejscach, w których zatrzymał się czas.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-28 18:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 0 brak biletów

Rwanda – mały kraj w sercu Afryki

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Prelegentka: Grażyna Trautsolt

Rwanda to jeden z mniejszych państw afrykańskich. Położony w centrum kontynentu, zwany jest krajem tysiąca wzgórz. Dla mieszkańców jest to kraj tysiąca problemów i nadziei. Turystów przyciągają goryle górskie o rozmiarze XXL. Ale jest tysiąc innych powodów, aby odwiedzić Rwandę.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-21 18:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 1 kup bilet

Warsaw Short Framing 23.02

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub wrecepcji DK Kadr

Wprogramie:

Rajski ptak, reż. Mareike Engelhardt (Francja) 25’
Nadia, 16-letnia Francuzka, poraz ostatni budzi się wswoim domu. Dziś porzuci dotychczasowe życie, byrealizować marzenie. Ten dzień będzie wyścigiem zczasem iprzeznaczeniem.

Marynarz, reż. Gabriel Tzafka (Dania) 17’
Samotny marynarz powraca najedną noc doDanii byodnaleźć kobietę, którą opuścił wiele lat temu.

Peto, reż. Joonas Makkonen (Finlandia) 9’
Młody miłośnik gier wideo bardzo chce zaprzyjaźnić się zeswoją sąsiadką. Pewnego dnia dziewczyna prosi go oopiekę nadjej psem. Chłopak traktuje tojak życiową szansę. Niestety nic nieidzie pojego myśli.

Piękna postać, reż. Hajni Kis (Węgry) 17’
Sprzątaczka wliceum zakochuje się wjednej zuczennic. Choć sprawa wydaje się beznadziejna, postanawia wyznać swoje uczucia.

Naimię miała, reż. Helena Dalemans (Belgia) 18’
Ida jest pensjonariuszką domu spokojnej starości. Porusza się nawózku inwalidzkim isama niejest wstanie wykonać najprostszych czynności. Pewnego dnia poznaje Jefa, któryskłania ją dobuntu przeciwko panującym zasadom.

Łączny czas trwania: ok. 90min

Maciej Misztal – pomysłodawca idyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej itelewizyjnej wSzkole Filmowej wKatowicach orazkulturoznawstwa naUKSW. Kurator pokazów filmowych nawielu festiwalach. Odponad 5lat rozwija autorską metodę pracę wwidownią kinową polegającą nabudowaniu lokalnych społeczności zapomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca ikurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych ifabularnych orazwielu audycji telewizyjnych, wtym koprodukcji międzynarodowych. Twórca ianimator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-23 19:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 192 kup bilet

Warsaw Short Framing 23.03

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

W programie:
Dystans, reż. Fernando Lorenzana (Hiszpania) 18’
Dwie nastolatki wybierają się na wycieczkę rowerową. Pozornie beztroska podróż z czasem staje się dla nich coraz trudniejsza.

Ostatni występ, reż. Irem Çoban (Turcja) 22’
Eda jest performerką zaangażowaną w obronę praw kobiet. Do najnowszego występu angażuje krawcową Aysel, która nie podziela jej poglądów. Czy kobiety zdołają przezwyciężyć wzajemne uprzedzenia?

Il Vespista, reż. Francesco Crivaro (Estonia) 25’
Giorgio znalazł drugi dom na Bali. Spędza tam czas, pijąc whisky, flirtując z turystkami i udając, że pisze powieść. Wayan jest zadłużonym u lokalnego gangstera kelnerem, który próbuje znaleźć wyjście z beznadziejnej sytuacji. Giorgio postanawia mu pomóc.

Guy, reż. Lorenz Piehl (Niemcy) 22’
Guy jest utalentowanym muzykiem, który marzy o karierze gwiazdy rocka. Pewnego dnia spotyka kogoś, kto składa mu niecodzienną propozycję?

Łączny czas trwania: ok. 90 min

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-03-23 19:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 232 kup bilet

ZIMOWE KINO 'KADR': Siostry Wampirki

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Pewnego pięknego letniego dnia do domu na spokojnych przedmieściach Bindburga wprowadzają się nowi sąsiedzi – państwo Tepes z 12-letnimi bliźniaczkami: Silvanią i Dakarią. Matka wygląda całkiem normalnie, ale pozostała trójka jest blada i dziwacznie ubrana. Tepesowie od razu wzbudzają podejrzenia mieszkającego obok Dirka von Kombasta. Nie bez powodu – wkrótce okazuje się, że ojciec i dziewczynki to wampiry – i tylko matka, Elvira, jest człowiekiem. Przez dwanaście lat cała rodzina mieszkała w Transylwanii, ale teraz, za namową matki, postanowiła osiedlić się w Niemczech…

Pełen przygód film Wolfganga Groosa o przygodach Silvanii i Dakarii w świecie ludzi był wielkim hitem w niemieckich kinach, podbił też serca młodej publiczności na kilku międzynarodowych festiwalach filmowych.

„Siostry wampirki” są adaptacją bestsellerowej serii książek dla dzieci Franziski Gehm pod tym samym tytułem, przetłumaczonej dotąd na 18 języków.

Czas trwania: 87 min

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-23 13:30 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 45 kup bilet

ZIMOWE KINO 'KADR': Złoty koń

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Potężna wiedźma rzuca czar wiecznego snu na córkę króla i zamyka ją w szklanej trumnie. Król ogłasza, że odda rękę swej córki temu, kto ją uwolni.

Czas trwania: 75 min

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-21 13:30 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 0 brak biletów

ZIMOWE KINO "KADR": Najlepsze przyjaciółki

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

Nie jest łatwo być urodzoną 29 lutego. Wie coś o tym Cathy, która na 10. urodziny otrzymuje od swojego ojca kacze jajo. Wraz ze swoją przyjaciółką, niepełnosprawną Margaux, opiekuje się tym nieoczekiwanym prezentem. Kaczątko po wykluciu nie potrafi rozstać się z Margaux, ale jej rodzice nie chcą trzymać go w domu i oddają je na kaczą fermę. Dziewczynki nie mogą się z tym pogodzić i próbują je uratować. Chcą umieścić pisklaka w raju dla ptaków, który najpierw muszą odnaleźć.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-14 13:30 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 36 kup bilet

ZIMOWE KINO "KADR": Operacja Arktyka

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr

13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły, aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.

Czas trwania: 87 min

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-16 13:30 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 39 kup bilet