• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Grudniowy wieczór – koncert dzieci z zespołu wokalnego A. Nykowskiej

Koncert klasy wokalnej Aleksandry Nykowskiej. Podczas wieczoru nie zabraknie znanych, lubianych świątecznych i zimowych piosenek. Zaśpiewają je dzieci, które wspólnie wystąpią po raz pierwszy na dużej scenie. Zapraszamy rodziców, opiekunów i wszystkich bliskich naszych małych wokalistów i wokalistek.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-05 18:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 115 kup bilet

Indie Południowe

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Prelegent: Tomasz Tułak

Tomek opowie o olśniewających zabytkach: Hampi, Verkali, Koczin i Mysore. Podczas tej wirtualnej podróży popłyniemy słynnym terenem Backwaters, odwiedzimy plaże Goa, a na koniec pojedziemy do Bombaju. Nie zapomnimy również o smakach, bo Indie południowe słyną z aromatycznej i pikantnej kuchni, w której królują owoce morza i mnóstwo soczystych owoców.

Indie południowe wraz z Goa znacząco różnią się od reszty kraju. I różnią się na każdym poziomie. Począwszy od odmiennej historii i struktury etnicznej, przez kuchnię, aż po ukształtowanie terenu i klimat. Wreszcie, Indie południowe są zamożniejsze od północy, co jest zasługą tzw. indyjskiej Doliny Krzemowej.

Przez tysiące lat Indie południowe zażarcie broniły swojej odrębności kulturowej, toteż wpływy muzułmańskie czy kolonialne nie są tu aż tak widoczne, jak na północy kraju. Wyjątkami są np. Bombaj – jedno z największych miast świata, słynące m. in. części wiktoriańskiej, Pondicherry – była francuska kolonia, a także Goa, należące wcześniej do Portugalczyków, którzy niemal całkowicie zmienili oblicze półwyspu. Kultura śródziemnomorska widoczna jest w architekturze, a nawet odczuwalna w stylu życia mieszkańców.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-13 18:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 71 kup bilet

Koncert świąteczny: ‘VRC po kolędzie’

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Chór VRC zaprasza na pełen świątecznego blasku koncert kolędowy. W programie koncertu znajdą się kolędy i pastorałki polskie, ale także tradycyjne melodie z różnych stron świata: o radosnej nowinie, niebiańskich posłańcach i znakach, o trzech mędrcach i gwieździe rozbłyskującej na Wschodzie oraz o niezwykłym niemowlęciu, które przychodzi na świat, by dać ludziom śmiech, w zamian biorąc płacz.

Śpiewanie i słuchanie melodyjnych, pełnych uroku kolęd to jedna z największych przyjemności okresu Bożego Narodzenia. Zanurzmy się razem w wyjątkowej atmosferze harmonii, ciepła i wspólnoty. Mamy nadzieję, że duży i nieoczywisty wybór świątecznych utworów zachęci naszą publiczność do wspólnego śpiewania i wprowadzi w świąteczny nastrój.

Wykonawcy:
Chór VRC pod dyrekcją Anny Waligóry-Tarnowskiej

Program koncertu:
• Z Narodzenia Pana – opr. J. A. Maklakiewicz
• Przybieżeli do Betlejem – opr. Z. Paster
• Oj maluśki, maluśki – Anonim
• Jam jest dudka – opr. J. Maluga
• Gdy się Chrystus rodzi – opr. S. Niewiadomski
• Lulajże, Jezuniu – opr. J. Świder
• Pójdźmy wszyscy do stajenki – opr. W. Szaliński
• Tryumfy – opr. T. Flasza
• Ding Dong Merrily on High (angielska) – muz. J. Tabourot
• Gabriel’s message (angielska) – opr. E. Pettman
• Nowa radost’ stała (prawosławna) – opr. R. Twardowski
• Szczedryk (ukraińska) – opr. M. Leontowycz
• Kołysanka bożonarodzeniowa (węgierska) – muz. L. Bardos (sł. polskie W. Jankowski)
• Niño Dios (hiszpańska) – F. Guerrero
• Joy to the world (angielska) – muz. G.F. Händel
• Bóg się rodzi – opr. W. Siedlik

CHÓR VRC jest znany z realizacji koncertów i wydarzeń na styku muzyki, teatru, performance i literatury. Został założony w 2009 roku przez jego obecną dyrygent, Joannę Malugę.
Chór realizuje liczne prawykonania, współpracując z takimi kompozytorami jak: Miłosz Bembinow (Lux Aeterna), Eunho Chang (Grafitti), Aleksandra Gryka (Piekło Nasze; |H_He|), Andrzej Karałow (Kołysanka skamandrycka), Jan Krutul (Kołysanka na ciemną noc), Adam Sławiński (Chmurka się uniża), Piotr Tabakiernik (monachomachia; Xopancuicatl), Artur Słotwiński (Księżycowy spacer), Kamil Staszowski (Msza Człowieka Współczesnego), Ignacy Zalewski (Stojąc z daleka; Missa sine nomine; Stabat Mater).
Chór VRC występował podczas Festiwalu Warszawska Jesień, Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY w Lublinie oraz Festiwalu Nowe Epifanie w Warszawie. Współpracował m.in. z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Muzeum Narodowym w Warszawie. Od 2018 roku jest chórem rezydentem Domu Kultury Kadr w Warszawie.

Anna Waligóra-Tarnowska – doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie dyrygentura, magister logopedii, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Z wyróżnieniem ukończyła Podyplomowe Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Od lat związana z chóralistyką młodzieżową i dziecięcą, m.in. chór Ergo Cantemus! II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, chór Kantylena w Lublinie, chór dziecięcy Conquest Of Music w Warszawie. Od 2018 roku współpracuje z chórem VRC.
Od 2008 roku związana z Projektem Śpiewająca Polska – jako dyrygent, a także prowadząca liczne warsztaty z emisji głosu dla chórów i dyrygentów. Obecnie pełni funkcję kuratora regionalnego na terenie województwa mazowieckiego wyżej wymienionego Projektu. Laureatka wielu konkursów chóralnych, wielokrotna uczestniczka seminarium dyrygenckiego przy Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym.

fot. Paweł Pachowski

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-17 17:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 0 brak biletów

Kroniki przemocy

Wiele złych rzeczy związanych z przemocą dzieje się blisko nas. Bliżej niż byśmy tego chcieli. Skłonność do różnego rodzaju przemocy jest w każdym z nas, ukryta, uśpiona, wyparta, stłumiona lub oswojona. Każdy z nas był też w jakimś stopniu ofiarą przemocy. Raz udaje się nam jej przeciwstawić, a raz nie. Powstaje pytanie, od czego więc zależy, jak na nią zareagujemy?

“Kroniki przemocy” to cztery przeplatające się historie, przedstawiające zaskakujący obraz przemocy, który skłania do refleksji.

Reżyseria i adaptacja: Andre de la Cruz

Obsada: Renata Birska, Ewa Dzikowska, Magdalena Maria Róża Kulik, Gloria Lipińska, Marcin Safaryn, Marcin Sosnowski, Ireneusz Wojaczek, Wojtek Wójcik, Joanna Wykrytowicz, Paulina Zdeb-Rąkoska

Plakat: Ireneusz Wojaczek

Konsultacja choreograficzna nad prologiem – Paulina Szczęsna

Choreografie – Emilia Niedzielak i Magdalena Maria Róża Kulik

W spektaklu wykorzystano fragmenty: “Funny Games”, “Precious”, “Te doy mis ojos” i wywiad z Richard Kukliński

Realizacja: Grupa teatralna Kadratowi.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-03 19:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 51 kup bilet
2022-12-04 19:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 142 kup bilet

Mykolay krokuye do nas... (Mikołaj zmierza do nas...)

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

UA: Українською нижче
BY: Ніжэй па-беларуску

Pokaz finałowy uczestników projektu "Teatr Młodych" przygotowany pod okiem Kateryny i Wolodii Zemlianko oraz Sierheia Chuba.
Młodzież pochodząca z Ukrainy i Białorusi stworzy świąteczny nastrój przedstawiając tradycje świętowania Mikołajek, Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Nie zabraknie pieśni, tańców i obrzędów ludowych.
Spektakl w języku ukraińskim i białoruskim. Prowadzenie w języku polskim: Olga Hardziejczyk-Maziarska.
Projekt sfinansowano z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy.

UA: Культурно-мистецький проект "Від Миколая до Різдва". Театралізоване дійство підготовлене українсько-білоруською молодіжної творчою групою. Під час перегляду глядач зможе зануритися в атмосферу традицій зимових свят України та Білорусі.
Майже цілий рік усі ми з нетерпінням очікуємо на зимові свята. День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, несуть з собою веселощі, розваги, співи та танці.
Вистава познайомить вас з історією виникнення зимових свят, цікавими народними обрядами, танцями, піснями, колядками, щедрівками. На вас чекає справжній різдвяний вертеп! А також захопливі історії та легенди про Святого Миколая, загадки, прислів’я, вірші, пісні, хороводи
Проект фінансував Культпросвітній фонд Столиці Варшави.

BY: Культурна-мастацкі праект "Ад Мікалая да Калядаў". Тэатралізаванае дзейства, падрыхтаванае ўкраінска-беларускай моладзевай творчай групай з захапляльнай атмасферай традыцыйных зімовых сьвятаў Украіны і Беларусі.
Амаль цэлы год мы зь нецярпеньнем чакаем зімовых сьвятаў: Дзень Сьвятога Мікалая, Новы год, Каляды несуць з сабой весялосьць, цуды, развагі, песьні, гульні ды танцы.
Спектакль пазнаёміць вас з гісторыяй узьнікненьня зімовых святаў, зь цікавымі народнымі абрадамі ды таямніцамі. Вас чакае і сапраўдная калядная батлейка! А таксама - захапляльныя гісторыі і легенды пра Сьвятога Мікалая, загадкі, прымаўкі, вершы, песьні, карагоды.
Праект фінансаваны варшаўскім фондам Адукацыі Культуры.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-18 16:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 112 kup bilet

Peru – samochodem przez Andy i pustynie 6.12

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Prelegentka: Ewa Siwiecka

Kraj zagadka, więcej pytań niż odpowiedzi. Kto i w jakim celu stworzył geoglify w okolicach Nazca, Palpa i Paracas? W jaki sposób Inkowie transportowali wielotonowe bloki skalne? Po co powstały tajemne kręgi w Moray? Czym było Machu Picchu?

Któż nie marzy, aby zobaczyć te niezwykłości na własne oczy? A najlepiej według własnego planu, podróżując samochodem, w tempie dostosowanym do potrzeb. Bez przewodników i biur podróży. Wejść pomiędzy kolorowo ubranych Peruwiańczyków. Poznać ich codzienne życie. Podziwiać widoki i uwieczniać je na zdjęciach.

Tego doświadczyłam i chcę Wam pokazać moje Peru.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-06 18:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 76 kup bilet

Warsaw Short Framing

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Abadai, reż. Sivan Malca, Vladimir Dzyackevich, Orit Nahari Tzipkin (Izrael) 29’
Shlomi jest hazardzistą. Zapożycza się u lokalnego gangstera, by rozwiązać narastające problemy. Ale każdy dług trzeba kiedyś spłacić…

Shooting Stars, reż. Magdalena Jaroszewicz (Niemcy/Polska) 17’
Dokumentalny zapis Sylwestra obchodzonego na berlińskim osiedlu.

Sweet Home Czyżewo, reż. Jakub Radej (Polska) 28’
Doba z życia chłopaka, który wraca ze Stanów do rodzinnego miasteczka. Po kilkuletniej emigracji zarobkowej zamierza otworzyć interes życia. Czy Marcinowi uda się odbudować relację z dawną miłością, Krysią?

4 dni po Świętach, reż. Peter Hoferica (Słowacja) 12’
Brat i siostra spotykają się w Bratysławie na Święta Bożego Narodzenia. Szukając miejsca do zaparkowania, rozmawiają w aucie o kwestiach, których nie poruszali przez cały rok.

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 90 min

Po seansie zapraszamy do rozmowy publiczności. Dołączcie do nas!

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-12-15 19:00 Warszawa, Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr - wejściówki bilety: 189 kup bilet